A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Рогівський заклад загальної середньої освіти І-ІII ступенів
Маньківської селищної ради Черкаської області

Алгоритм дій на випадок сигналів «Повітряна тривога» та «Відбій повітряної тривоги» .

Учитель (класний керівник) під час першого заняття знайомить учнів класу з місцем розташування їхнього укриття, правилами поведінки під час переміщення до укриття та перебування в ньому. Педагог пояснює учням дії за сигналом «Повітряна тривога». Проводить практичне навчання з евакуації. Визначає з учнями перелік необхідних речей, які учасники освітнього процесу повинні взяти із собою в укриття. Веде суворий облік дітей, що прийшли до закладу, з’ясовує з батьками причини відсутності дитини.

Укриття:

Загальна площа - 90 кв.м

Загальний об'єм - 198 куб.м.

Укриття розраховане на 150 осіб

Укриття знаходиться на відстані 30 метрів, встановлені вказівники руху. Передбачено природну вентиляцію приміщень. В укритті є централізоване водопостачання, запас питної бутильованої води. Забезпечено зонування приміщень: медична зона, зона санвузлів, умивальники – 2 з холодною водою, рідким милом для рук. Електричне отоплення, наявне локальне освітлення, також є резервна система електропостачання – генератор. В укритті два входи і виходи. Для дітей кожного класу визначено стільці для сидіння.

Дії вчителів у разі увімкнення сигналів тривоги

У випадку сигналу «Повітряна тривога»:

          1. При отриманні сигналу від керівника закладу «Повітряна тривога» відповідальна особа (черговий працівник) подає сигнал «Повітряна тривога» шкільним дзвінком.

            2. Вчитель негайно повідомляє  здобувачів освіти про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації, необхідність евакуації  та припиняє навчальне заняття, шикує учнів та супроводжує їх до укриття.

3. Для супроводу учнів початкових класів можуть бути залучені інші працівники закладу.

4. Відповідальна особа разом із вчителями координують хід евакуації здобувачів освіти від класу до захисної споруди (укриття). Евакуація проводиться відповідно до затвердженої схеми за встановленими шляхами евакуації.

5. Відповідальна особа після оголошення сигналу оповіщення перевіряє всі приміщення закладу на відсутність у них дітей та працівників, по завершенню перевірки прямує до укриття.

6. Здобувачі освіти або цілі класи, групи які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом вчителя або самостійно до укриття. 

7. У середині захисної споруди відповідальні особи забезпечують порядок,  щоб здобувачі освіти швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі здобувачі освіти займуть свої місця відповідальний за клас повинен перевірити наявність усіх учасників освітнього процесу та доповісти заступнику директора з ВР про кількість осіб в укритті та кількість дітей, які були на заняттях до сигналу тривоги.

8. Під час перебування в укритті вчителі та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ньому.

9. Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги вчителі організовано виводять учнів з укриття згідно з графіком.

10. Переміщення дітей з ООП (за наявності) до укриття здійснюют ь вчителі-предметники та соціально-психологічна служба закладу.

11. Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання при необхідності першої долікарської   допомоги.

12. Дезінфекція та вологе прибирання проводиться після кожного використання укриття (очищення і дезінфекція дверних ручок, столів, місць для сидіння, тощо).

Дії працівників їдальні у разі увімкнення сигналу «Повітряна тривога»

            Під час увімкнення сигналу тривоги всі учні повинні припинити процес харчування і у супроводі учителів організовано перейти до укриття та перебувати там до завершення тривоги.

Булочки, тістечка, пиріжки, фрукти дітям дозволяється взяти із собою в укриття.

Працівники їдальні зобов’язані утилізувати готові страви, що були порціоновані учням після сигналу «Відбій повітряної тривоги». За наявності індивідуальних контейнерів для харчових продуктів готові страви перекладаються в них для прийому в укритті.

 У разі оголошення сигналу «Повітряна тривога» під час приготування страв працівники харчоблоку зобов’язані призупинити технологічний процес, знеструмити обладнання, перекрити водопостачання, вимкнути світло та перейти до укриття. Після завершення  тривоги технологічний процес відновлюється з урахуванням конкретних страв, стадії їх готовності, терміну зберігання: готові страви (технологічний процес яких завершився) можуть зберігатися до двох годин в незмінних ємкостях (в посуді приготування). Такі страви в подальшому підлягають термічній обробці, бракеражу та видачі. Готові страви, що зберігались 2 і більше години, підлягають утилізації.

 

Директор                                        Сергій ГЛУХОВ

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора