ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ
Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це невипадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас – і щороку новим, неповторним.
9 березня виповнилося 207 років від дня народження нашого генія, духовного батька нації Тараса Шевченка.
Якою була б Україна без Шевченка? Неможливо уявити.
"Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Десять літ він томився під вагою російської солдатської муштри, а для волі Росії зробив більше, ніж десять переможних армій. Доля переслідувала його в житті скільки могла, та вона не зуміла перетворити золото його душі в іржу, ані його любові до людей – в ненависть і погорду, а віри в Бога - у зневіру і песимізм… Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті - невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори. Отакий був і є для нас, українців, Тарас Шевченко.", - Іван Франко про Тараса Шевченка.
З 02.03 – 12.03 в Рогівському ЗЗСО для учнів 5-11 класів учителями української мови та літератури (В.В.Глухова, Л.В.Кучеренко) організовано та проведено Шевченківські дні. Оформлено інформаційний стенд "Про Т. Г. Шевченка", опрацьовано відеоматеріали: "Т. Шевченко: цікаві факти від “Т” до ”О”", “Ми чуємо Вас, Батьку Тарасе, крізь віки”, "Сучасний мультик про життя Т. Шевченка", "Тарас Григорович Шевченко – взірець українського патріотизму", "Обличчя української історії. Тарас Шевченко", анімовані поезії Т. Шевченка. Цікавими були "Тест: визначте вірші, які написав не Т. Шевченко", гра "Лірика Т. Г. Шевченка. ЗНО", подкасти "Слухай та дивися Шевченка", "Як Шевченко попав в космос", гра "Факт чи фейк про Кобзаря", "Тест: визначте 3 неправдиві факти з біографії Т. Шевченка", кросворд "Тарасова поезія", вправа "Який він Кобзар?", ребуси до творів Т.Г. Шевченка, фотоквест до Шевченківських днів. Конкурс "Найкращий колаж" та "Найспритніший учасник" (переможцями стали: Забара Д., Мущинський С., Юрченко В., Нікітченко Б., Забара А., Мельник В., Шевченко А., Мотрончик В., Ящук А., Ковпатюк Р.).