"НІ" НАСИЛЬСТВУ
Дитячі очі чисті, щирі
В них видно наміри й думки,
Вони хоч чорні, сині, сірі
Бувають радісні й сумні.
Мабуть, радісними є очі дітей, коли у них щасливе дитинство, коли ніщо не пригнічує і не турбує. А сумними – коли діти зазнають страждань, принижень.
На жаль, ми живемо у світі де, на превеликий жаль, існує таке негативне явище, як насилля. Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Ми вже звикли сприймати насильство, як щось неминуче. Але ж прояви насильства порушують права людини, принципи вільного та справедливого існування.
І коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас в домі, в школі, на вулиці, ми можемо зупинити його. Іноді ми не усвідомлюємо, що втягнуті в коло насильства, бо можемо не знати, що певні насильницькі акти щодо нас порушують наші права, честь та гідність, не знаємо своїх прав, як зихистити себе.
Саме тому в рамках Всеукраїнської акції « 16 днів проти насильства» 19 грудня у 6 класі Рогівського ЗЗСО І-ІІІ ст. була проведена вихона година «Щаслива сім’я - сім’я без насильства». Діти активно брали участь у обговоренні порушених вчителем проблем, розігрували сценки, слухали притчі, ділились власними думками, радили один одному, як вберегтися від насилля, виготовили невеликий плакат « Долоньки не для биття», помістивши туди свої долоньки, що напереподні обвели та вирізали з кольорового паперу.
Разом із вчителем склали абетку «Жити без насильства».
Я знаю свої права і вмію ними користуватися;
Я нікому не дозволю принижувати й ображати себе;
Якщо зі мною трапиться щось недобре, я негайно розкажу людям, яким довіряю;
Я знаю напам'ять усі адреси, номери телефонів та імена людей, яким довіряю.
Я знаю, що стійка позиція, переконання, наявність достовірної інформації допоможуть впевнено поводити себе в різних життєвих ситуаціях.
Я знаю, що мені гарантовано право на захист своїх прав. Я маю право не лише на захист з боку батьків, але й сама можу звернутися до будь – яких державних органів, органів місцевого самоврядування, навіть до суду для захисту свої прав.
Як зробити наше життя кращим, добрішим? Протягом тисячоліть люди шукали відповіді на ці питання. Існує золоте правило: життя без насилля